
Fogágybetegség kezelése
A fogágybetegség sokkal gyakoribb fogászati probléma, mint gondolnánk, a fogágybetegség kezelése pedig nem biztos, hogy házi praktikákat bevetve elegendő. Tudjon meg róla többet, hogyan végzik a Rosental...
TovábbSzájsebészeti eljárások széles skáláját biztosítjuk Pácienseink számára a legmodernebb orvostechnológiai felszereltséggel. Szájsebészeti Központként számunkra csupán a legkiválóbb megoldás elfogadható! Megtaláljuk a megoldást a problémájára, amelyet magas szakmai tapasztalatunkkal kiegészítve orvoslunk!
Ne éljen tovább fájdalomban, élvezze egészséges, ragyogó mosolyát! Jelentkezzen be hozzánk ingyenes konzultációra az alábbi űrlap kitöltésével!
A fogak eltávolítása a fogszuvasodás, a dentális gyulladások, illetve parodontális betegségek miatt válhat szükségessé. A szájsebészeti eljárás során a szájsebész általi foghúzásra azokban az esetekben kerül sor, amikor a fog egyszerű foghúzással nem távolítható el komplikációmentesen (például, ha húzás során a fog összeroppanna; ha a fognyak vagy a korona erősen roncsolódott; ha előzőleg már gyökérkezelve volt), vagy ha az adott fog gyökerei görbék, esetleg szétállnak. A négy leggyakoribb szájsebészeti beavatkozást igénylő eset:
A bölcsességfogak esetenként nem mutatnak előtörési tendenciát annak ellenére, hogy az áttörésüknek nincs akadálya, illetve előfordul, hogy a helyes pozícióba való kerülésének valamiféle akadálya van.
A bölcsességfog szájsebészeti eltávolítása abban az esetben indokolt:
A szájsebészeti eljárás során a gondos radiológiai vizsgálatot követően a sebészi foghúzást helyi érzéstelenítésben végezzük.A műtéti feltárást metszésből végezzük, majd piezo-elektromos készülékkel távolítjuk el a csontot, amennyiben az csonttal fedett.Gyakran szükséges a fog koronájának és gyökereinek darabolása.
Ezekkel a lépésekkel biztosítjuk a fog atraumatikus eltávolítását.
A beavatkozás alatt az előzőleg már gyökértömött fog gyökércsúcsi részének eltávolítását értjük.
Mikor szükséges a gyökércsúcs resectio alkalmazása?
A fogászati ciszták kötőszövetes tokkal körülvett, hámmal bélelt tömlők. Általában panaszt nem okoznak, véletlen leletként észleljük. Legfőbb jellemzőik a folyamatos növekedés, mellyel nyomást gyakorolnak a környező csontra és ez a fogak elmozdulását is okozhatják. Felosztásuk szerint előfordulhatnak lágyszövetben, vagy csontban, illetve lehetnek fog és nem fog eredetűek.
Javasolt a ciszta azonnali, szájsebészeti eltávolítása. Bizonyos méret alatt illetve ha a környező anatómiai képletek sérülése nem áll fenn, akkor a ciszta teljes eltávolítását végezzük. Nagyobb méret esetén a ciszta üregét előbb szűkítjük megszüntetve a túlnyomást. Ha a ciszta kiterjedése csökkent elvégezzük a teljes kivételét.
A fogágybetegség sokkal gyakoribb fogászati probléma, mint gondolnánk, a fogágybetegség kezelése pedig nem biztos, hogy házi praktikákat bevetve elegendő. Tudjon meg róla többet, hogyan végzik a Rosental...
TovábbAz altatásos fogászat Buda központi helyszínén, a Rosental Fogászaton segít kezelni a fájdalmat fogászati eljárások és műtétek során. Megakadályozza a fájdalmas érzéseket a száj bizonyos területein....
TovábbA fogászati ellátás javulása ellenére az egész világon emberek milliói szenvednek fogaik elvesztésével – főként fogágybetegség, fogszuvasodás és sérülések miatt. Sok éven át a hiányzó fogak...
Tovább