Diagnosztika, panoráma röntgen
A különféle röntgenfelvételeket, panoráma röntgent több célból alkalmazzuk: csomók lokalizálására, szuvas fogak felismerésére, csontmennyiség vizsgálatára, és még sorolhatnánk. Mivel ezek a...
TovábbAz utóbbi évek technikai fejlődésének köszönhetően a fogászati implantáció, valamint az implantátumot használata mára rutin eljárássá vált. A kezelés célja az, hogy a páciens számára használható, az esztétikai szempontoknak is maximálisan megfelelő fogpótlást biztosítsunk. A modern fogászati implantáció segítségével nem csupán egy-egy hiányzó fog, de akár az egész fogazat is tökéletesen helyreállítható, méghozzá fájdalommentesen.
A fogászati implantáció modern eljárásának köszönhetően nem kell lemondania a természetes, ragyogó mosolyról! Vegye fel velünk a kapcsolatot az alábbi űrlap kitöltésével!
Fogászati implantátumnak nevezzük az állcsontba, fogpótlás viselése céljából, a fogászati implantáció során beültetendő „műgyökeret”. A fogászati implantátumok színtiszta, ötvözetlen titánból készülnek. Ezt az ún. biokompatibilis anyagot teljes mértékben befogadja az emberi szervezet. Csavarmenetes kialakításának köszönhetően rendkívül gyorsan és erősen beépülnek az állcsontba.
A fogászati implantáció során felhasznált alapanyagok maximálisan megfelelnek a legszigorúbb szabványoknak és előírásoknak, a használatban lévő implantációs rendszerek pedig a nemzetközi minőségbiztosítási szabványokkal is rendelkeznek.
Fogászati implantátumot beültethetünk egy vagy több foghiány esetén, amikor az két fog között helyezkedik el. Ebben az esetben, a fogászati implantáció során a szomszédos fogak lecsiszolása nélkül, csak az implantátum(ok)on rögzülve készül el a fogpótlás. Hátulsó régió foghiánya esetén implantátumok beültetésével elkerülhetjük a kivehető fogpótlás viselését. A rögzített fogpótlás elkészültét követően biztosítani tudjuk a teljes rágófunkciót.
Teljes foghiány esetén a kivehető fogsorok viselése sok esetben kényelmetlen lehet. A fogászati implantáció során, implantátumok beültetésével azonban számos olyan pótlás készíthető, melyekkel az életminőségünk nagymértékben javul. A fogpótlás típusa természetesen függ a beültetett műgyökerek számától és azok elhelyezkedésétől. Ha lehetőség van rá, lehetséges a teljes fogazat rögzített fogpótlással történő pótlása, de alkalmazhatóak egyéb megoldások is, mint a 2-4-6 implantátumon rögzített fogsorok (All-on-4, vagy All-on-6). A végső megoldást a fogászati implantáció során minden esetben személyre szabottan, a páciens igényeinek és lehetőségeinek megfelelően választjuk ki.
A fogászati implantációt általában helyi érzéstelenítéssel végezzük. A megfelelő érzéstelenítőszer beadása után a "zsibbadás" gyorsan beáll, így a műtét fájdalommentesen végezhető. Kezelőorvosunk különböző méretű fúrókkal előkészíti az implantátum ágyat, majd behelyezi azokat az előre eltervezett helyes pozícióba. Az implantátumokat ún. zárócsavarokkal fedi le, majd varratokkal egyesíti a sebszéleket. Amennyiben a műtét során metszést nem ejtettünk, úgy varratokra nincs szükség.
Vérzéssel járó sebészi beavatkozások során alkalmazott, gyógyulást elősegítő módszer. A páciens saját véréből, egy centrifuga segítségével állítunk elő plazmát, mely magasabb koncentrációban tartalmaz autogén, vérlemezkéket, mint a normál plazma.
Az orvoslás számos területén alkalmazzák, mint a parodontológia, szájsebészet, traumatológia, ortopéd sebészet. Alkalmazása kiterjed égési sérülésekre, plasztikai beavatkozások-, csonttörések során, csontpótlás hatékonyság növelésére (arcüregfeltöltés, csontblokk, extrakciós seb, cisztaüregek stb.).
A növekedési faktorok fokozzák a szövetregenerációs folyamatok aktiválódását. Legnagyobb szerepük a csontpótlások sikerességében rejlik, ugyanis a csontújraképződés korai fázisaiban fejti ki hatásukat. Fontos továbbá idős, illetve bármilyen egészségügyi problémával bíró egyének számára, ahol a gyógyulás időbeli lefolyása kitolódott vagy zavart. Az elért gyorsabb gyógyulás, csökkenti a gyulladás kialakulásának esélyét, csökken a fájdalmas időszak hossza, és az implantátum, illetve a csonttranszplantátum kilökődésének a gyakorisága.
A fogászati implantáció akkor nevezhető sikeresnek, ha nincs fájdalom, idegentest-érzés, nincs implantátum körüli gyulladás, az implantátum nem mozog, továbbá a röntgenfelvételen nem látható az implantátum körül csontfelritkulás. A „sikeres fogászati implantáció” kifejezés tehát nagy hangsúllyal a hosszú távú sikerességre vonatkozik. Ebből viszont következik, hogy a sikerességért egyrészt az implantációt végző orvos, másrészt az implantátumot viselő páciens tehet sokat.
Az implantációval foglalkozó szakirodalom, valamint saját méréseink is azt mutatják, hogy az implantátumok sikeressége 98 % feletti. A sikertelenség napjainkra minimálisra csökkent rátája tovább csökkenthető azáltal, hogy a sikertelenül beültetett implantátumok helyére - a szakmai szempontok figyelembevételével és annak függvényében – újabb fogászati implantációt végzünk. Mindezek alapján elmondható, hogy a sikertelen fogászati implantáció igen ritka.
Tapasztalt szakemberekkel, gyönyörű, megnyugtató környezettel és professzionális kiszolgálással várjuk! Vegye fel velünk a kapcsolatot az alábbi űrlap kitöltésével!
A különféle röntgenfelvételeket, panoráma röntgent több célból alkalmazzuk: csomók lokalizálására, szuvas fogak felismerésére, csontmennyiség vizsgálatára, és még sorolhatnánk. Mivel ezek a...
TovábbA szájüreg megfelelő tisztítása és higiéniája biztosítja a fogak és fogágy egészségét, valamint a már elkészült fogpótlások, illetve behelyezett implantátumok hosszú és sikeres fenntarthatóságát.
TovábbAz eredeti fogak elvesztését követően fontos a gyors fogpótlás. Fogimplantátumokra azért van szükség az esztétikai fogászatban, mert az állcsontok mennyisége egészen addig nem csökken, amíg abban fogak találhatóak.
Tovább