Miért veszélyes a fogkő?
A fogkő látszólag ártalmatlan, ám ha figyelmen kívül hagyjuk, komoly egészségügyi kockázatokkal járhat - fedezzük fel, miért fontos elkerülni és kezelni ezt a problémát!
TovábbAz előző részben feltérképeztük, hogy milyen sörtéjű fogkefét érdemes választani a fogak és a száj állapotához mérten, azonban a fogkefék típusainak összehasonlítása most következik.
Egyes kutatások szerint az elektromos fogkefék hatékonyabban távolítják el a lepedéket a fogakról, és ezzel hatékonyabb védelmet biztosítanak a lepedék okozta problémák ellen. Más kutatások azt állítják, hogy az elektromos fogkefék kifejezetten a bölcsességfogakat képesek hatékonyabban megtisztítani, hiszen ezek a legnehezebben elérhetők az ember szájában, és így sokan nem tisztítják meg elég alaposan őket.
Az elektromos fogkefék nem igényelnek sikáló kézmozdulatokat, így sokkal ideálisabbak azok számára, akik valamilyen okból nem képesek megfelelően megmosni fogaikat egy hagyományos fogkefével. Egy elektromos fogkefét lényegében csak be kell kapcsolni, és lassan mozgatni az ember szájában fogról-fogra.
A legtöbb elektromos fogkefe manapság beépített érzékelővel rendelkezik, ami sípolással jelez, ha az ember túlságosan erősen odanyomja a fogához. Ez segíthet megelőzni a fent említett problémát, amit az erős sikálás okoz.
Az elektromos fogkefék másik hasznos trükkje az időzítő. Mivel az ajánlott fogmosás időtartama 2 perc, a legtöbb elektromos fogkefe 30 másodpercenként hanggal jelez, hogy ideje áttérni a száj egy másik negyedére – négy negyed, 4x30 másodperc, tehát két perc. Még számolni sem kell az időt!
Egy jobb elektromos fogkefe árából egy maréknyi minőségi hagyományos fogkefét vehetne az ember, tehát nem mindenki engedheti meg magának ezeket a modern eszközöket. Persze, az elektromos fogkefék ára nem áll meg a megvásárlásuknál, hiszen cserélgetni kell rajtuk a fejeket (mint fentebb olvashattad), és persze az akkumulátorukat/elemeket is rendszeresen tölteni kell – ez mind plusz költség.
A hagyományos fogkefék főleg műanyagból készülnek, így könnyű újrahasznosítani őket. 2-3 hónap használat után mehetnek egy műanyaggyűjtőbe, és párszáz forintért vehetsz is egy újat. Plusz, ha nem tetszik meg egy fogkefe, miután kipróbáltad, sokkal kisebb veszteség kidobni, és másikat venni helyette (akár azonnal is). Ezt az ember nem igazán játszhatja el egy drága elektromos fogkefével.
A hagyományos fogkefék használata pofonegyszerű, csak enyhén dőlt szögben kell tartani őket, és körkörös mozdulatokkal, finoman végigsikálni fogaidat. Ennyi az egész. Ezen kívül nem kell tölteni (bárhol, bármikor használható), és nem használ semmilyen elektromos alkatrészt, ami tönkre mehet.
Ha kíváncsi, hogy milyen sörtéjű fogkefét érdemes használnia, akkor olvassa el cikkünk első részét, ide kattintva!
A fogkő látszólag ártalmatlan, ám ha figyelmen kívül hagyjuk, komoly egészségügyi kockázatokkal járhat - fedezzük fel, miért fontos elkerülni és kezelni ezt a problémát!
TovábbAz egészséges fogak és ragyogó mosoly eléréséhez elengedhetetlen a fogszuvasodás elleni hatékony védekezés. A Rosental Fogászati Klinika fogorvosai összegyűjtötték a legfontosabb tanácsokat és...
TovábbMindenki számára ismerős lehet az az érzés, amikor a fogorvosi székbe ülés már önmagában is feszült pillanatokat okoz. A fogorvos fóbia, bár gyakori, nem kell, hogy megakadályozzon minket az egészséges szájápolásban!
Tovább