A fogérzékenység gyakori fogászati probléma, mely elsősorban a 20 és 50 év közöttieket érinti. Fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk rá, hiszen, ha nem történik meg időben a fogérzékenység kezelése, akkor később sokkal több szövődményével kell majd szembenéznünk.
Ismerje fel időben - mik lehetnek a fogérzékenység okai?
A fogérzékenység okai mögött több probléma is állhat. Ez az állapot annak a következményeképpen alakulhat ki, mint a fogíny visszahúzódása vagy a fogzománc elvékonyodása. Abban az esetben is problémaképp jelentkezhet, ha a fog puhább, belső része, amit dentinnek hívnak, szabaddá válik – ez a zománc és az íny alatt helyezkedik el. Amikor az íny vagy a fogzománc sérül, akkor az felfedi a dentint.
A fogzománc elvékonyodása többféleképpen megtörténhet – lehet oka akár fogszuvasodás, akár fogcsikorgatás. Káros lehet rá nézve a túl gyakori, vagy az agresszív fogmosás is, de egy baleset, serülés következményképp is kialakulhat.
A dentin emellett az íny felől is szabaddá válhat, ami a fogínyvisszahúzódástól is adódhat, aminek gyakori oka lehet valamilyen fogínybetegség, de akár saját cselekedetünk is állhat a hátterében, amennyiben túlságosan erősen mossuk meg fogainkat. Betegségek kapcsán beszélhetünk fogínysorvadásról, fogínygyulladásról – ezek a fogágybetegségek a nem megfelelő szájhigiénia következtében jelenhetnek meg.
Amennyiben felmerül Önben, hogy esetleg fogérzékenységben szenved, akkor érdemes minél hamarabb felkeresnie rendelőnket, a Rosental Fogászati és Szájsebészeti Központot, ahol szakemberünk egy pontos diagnózist tud adni, valamint megkezdődhet segítségünkkel a fogérzékenység kezelése.
Milyen esetben kell érdeklődni a fogérzékenység kezelése kapcsán?
A fogérzékenységnek a hátterében, mint már láthattuk több dolog is állhat, mégis a legfontosabb, hogy felismerjük a problémát, fogorvoshoz forduljunk vele, aki majd segíthet a fogérzékenység kezelése ügyében.
A legtöbb esetben a fogérzékenység a hideg vagy meleg ételek vagy italok fogyasztásakor jelentkezik, de akár beszédnél, vagy egy-egy erősebb nyomáskor is érezhetünk kisebb-nagyobb mértékű fájdalmat. Minden esetben egy külső inger váltja majd ki, mely a fogat érinti – ami egy éles fájdalommal járhat.
Érdemes akkor elkezdeni a fogérzékenység kezelését, amikor már megtaláltuk annak pontos, okát – a probléma gyökerénél kell ugyanis megkezdeni a gyógyítást.
A fogérzékenység kezelése
Ha már felmerült a probléma, és úgy érzi az fogérzékenységének okát is megtalálta szakembereink segítségével, akkor fog elkezdődni a fogérzékenység kezelése. Orvosaink kimagasló felkészültséggel és korszerű orvosi technikákkal képesek segíteni a pácienseinken, így biztosítva, hogy fájdalommentes legyen a fogérzékenység kezelése.
Amennyiben Önben is felmerült a kérdés, hogy esetleg fogérzékenységben szenved, keresse fel rendelőnket, foglaljon időpontot, így szakembereink által megkaphatja az Ön számára legmegfelelőbb, egyéni szájápolási tanácsokat, melyek enyhíthetik a fogérzékenységhez köthető fájdalmat, illetve megelőzhetik annak súlyosbodását.
Mint minden fogászati problémánál, a fogérzékenységnél is fontos nem csak annak időben való felismerése, de kezelésének megkezdése, illetve amennyiben lehetséges, annak megelőzése is.